Çağrı Merkezi: 0 (850) 532 47 36

İptal ve İade Koşulları

İPTAL KOŞULLARI

 • Şenses Online Mağazacılık ve Bilişim Hizmetleri Limited Şirketi bünyesinde bulunan sensesonline.com üzerinden yapmış olduğunuz siparişlerin ödemesini yaptıktan sonra veya ödeme yapılmadan önce siparişi belirlenen koşullar çerçevesinde iptal etme hakkına sahipsiniz.
 • Siparişi verdikten sonra eğer ürünler kargoya verilmediyse sipariş iptalini hemen isteyebilirsiniz. Ancak size teslim edilmek üzere kargo şirketine teslim edilen ürünlerin iptali için iade süreci devreye girmektedir. Siparişinizin durumu hakkında bilgi almak için Sipariş Takibi sayfasını ziyaret edin. İade sürecimiz ile ilgili detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.
 • Sipariş iptal taleplerinizi iletişim kanallarımız aracılığıyla verebilirsiniz. Siparişi iptal etmek istiyorsanız 0 (552) 805 02 21 numaralı WhatsApp iletişim hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz ya da bilgi@sensesonline.com adresinden mail yoluyla bize ulaşarak siparişinizi iptal etmek talebinizi iletebilirsiniz. Bize iletilen sipariş iptal talepleri en kısa sürede incelenip sonuçlandırılacaktır.
 • Öte yandan siparişin ödemesini yaptıysanız; ödemenizin başarıyla size ulaşması için lütfen bize doğru bilgiler verdiğinizden emin olun. Ödemelerin yanlış bilgi yüzünden tarafınıza iletilmesinden şirketimiz sorumlu değildir.

 

İADE KOŞULLARI

 • Şirketimiz bünyesinde hizmet verdiğimiz sensesonline.com adlı web sitesi üzerinden yapmış olduğunuz siparişler için aşağıda belirlenen koşullar çerçevesinde iade etme hakkına sahipsiniz.
 • Ürün(ler) orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza gönderilmelidir.
 • Ürünün satış faturası beraberinde gelmişse sizin de mutlaka göndermeniz gerekmektedir.
 • Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dâhil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır.
 • İç giyim ve mayoda üst grup kullanılmamış olmak kaydıyla faturadaki tutar üzerinden değiştirme veya iade yapılmaktadır.
 • İç giyim alt çamaşırlarda, silikon sütyenlerde ve korselerde hijyen dolayısıyla değiştirme yapılmamaktadır.
 • Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
 • Bu işlemlerden sonra, ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş günü sürmektedir.

 

SIK SORULAN SORULAR 

İptal ve İade talebim kabul edildi. Bundan sonra ne olacak? 

İade ile ilgili prosedürleri yerine getirip tarafımıza yolladığınız ürün, elimize ulaştığında ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için belirlenen şartlar çerçevesinde onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş günü sürmektedir.

Onay verilmesi ardından ödemenizin tarafınıza iletilmesi için sizden bazı hesap bilgileri talep edilecektir. Bilgilerin doğru bir şekilde iletilmesi ardından 3 ila 7 iş günü içerisinde sipariş tutarı hesabınıza aktarılacaktır. 

İade işleminde kargo ücretini kim ödeyecek?

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nde 2022 yılında yapılan değişiklik nedeniyle artık iade kargo ücreti ayıplı mallar haricinde müşteriye ait olacak. İade işlemlerinde kargo ücreti tarafınızca ödenmesi gerekir.

Değişim yapabilir miyim?

Ürün değişimi için iade şartları geçerlidir. Bu şartlara uyan ürününüz iade alınmakta ve değişikliğini istediğiniz ürün için adınıza yeni sipariş oluşturulmaktadır.

İade için ürünü(leri) hangi adrese yollamalıyım?

Şenses Online Adresi: Şafak Mahallesi Ömer Muhtar Bulvarı 3422 Sokak No: 13A Merkez/Batman

İade/ değişim ürünlerini nasıl geri yollayabilirim?

İade / değişim işlemlerinizi yapabilmek için, paketi Sürat Kargo aracılığıyla göndermeniz gerekmektedir. Sürat Kargo dışındaki firmalardan gelecek karşı ödemeli gönderileriniz otomatik olarak kabul edilmeyecek ve tarafınıza geri dönecektir. Gönderici ödemeli kargolarınızı anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo firmasına 1255943897 firma kodunu vererek yapabilirsiniz.

 

DİKKAT! 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi Yönetmeliğinin 15. maddesinin ‘ç’ fıkrasında yer alan ‘Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların ürünlerin teslimi’ ile ilgili ibareye göre iç giyim ürünlerinde hijyen açısından değişim ve iade yapılmamaktadır. Tüketici burada belirlenen hususlar çerçevesinde cayma hakkını kullanamaz!

;